- Arcybiskup Grzegorz Ryś w Łodzi, w kaplicy domowej codziennie odprawia msze św. i głosi super-homilie w dni powszednie o 7.30, w niedziele o 9.30.
- W kościele Monastycznych Wspólnot Jerozolimskich na ul. Łazienkowskiej 14 możemy codziennie włączyć się on-line w modlitwę Sióstr i Braci Jerozolimskich - jutrznia o 7.00; oficjum południowe o 12.30; nieszpory o 18.00 i Eucharystia o 18.30.
By móc włączyć się w modlitwę psalmami warto skorzystać z kartek liturgicznych/psałterza - Niezawodni są Ojcowie Dominikanie - sprawdźcie jak wiele mają propozycji.
Prowadzą też transmisje liturgii z wielu dominikańskich klasztorów m. in.: Warszawa ul. Freta i Warszawa - Służew
Tym razem znowu Maurycy rozpoczął spotkanie i pokazał nam niespodziankę - film, w którym Wacek opowiada nam o okolicy w której mieszka czyli o Chomiczówce. Razem z nim odbyliśmy spacer po zielonych podwórkach, przyjrzeliśmy się rosnaącym tam roślinom, w tym tajemniczemu drzewu, którego Wacek nie potrafił nazwać, a także poćwiczyliśmy na plenerowej siłowni. Zagadkę tajemniczego drzewka rozwiązała Bożenna - okazało się, że to metasekwoja chińska, endemiczna roślina o rodowodzie gatunkowym z czasów dinozaurów, w Europie rosnąca wyłącznie w sztucznych nasadzeniach parkowych. Film o Wacku i Chomiczówce powstał przy okazji kolejnego filmu prezentujacego akcje Caritas Polska, tym razem jest to Koperta Życia:
Kolejnym punktem spotkania online była opowieść Izy o sławnych ludziach mieszkajacych dawniej w jej okolicy, a że jest to Muranów, więc i sławnych mieszkańców tej dzielnicy nie brakowało - Norwid, Słowacki, Chopin, Maria Skłodowska-Curie, Gałczyński, Malchioor Wańkowicz, Józef Rotblat, Julian Tuwim, Hanka Ordonówna, Wanda Chotomska, ks.Jerzy Popiełuszko... Prezentowane zdjęcia i postacie przywoływały wiele wspomnień i skojarzeń, więc często opowieść Izy była rozszerzana przez innych uczestników spotkania. Dzięki temu na prawdę sporo ciekawych rzeczy się dowiedzieliśmy.
Szczególnie dużo emocji wzbudziło pięknie zaprojektowane nowe miejsce pamięci na skwerze Emanuela Ringelbluma (Muranów) upamiętniające miejsce ukrycia archiwum getta warszawskiego. Więcej na temat archiwum i Skweru:
(Raport o Stanie Świata) Bartosz Panek o pamięci polskiej i żydowskiej
Przy tej okazji Maurycy polecił nam kanał Dariusza Rosiaka z podcastami czyli audycjami słownymi publikowanymi w internecie. Redaktor Rosiak prowadził wcześniej audycje pod tym samym tytułem w III Programie Polskiego Radia i tak jak w radio były to rozmowy na temat bieżących wydarzeń na świecie, głównie politycznych ale nie tylko:
Raport o stanie Świata na YouTube
Raport o stanie Świata
A jeśli będziecie zmęczeni polityką, to polecam bardzo ciekawy kanał Pawła Drozda o świecie w ogóle - odkryciach, zwyczajach, codziennym życiu zwykłych ludzi...
Brzmienie Świata z lotu Drozda
UWAGA!
Od 18 maja spotkania online zaczynają o godzinie 18:00
Od 18 maja spotkania online zaczynają o godzinie 18:00
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz