piątek, 24 lipca 2020

Senior sam w domu - dzień sto dwudziesty siódmy

Minisłowniczek: link = adres internetowy - wszystko to co jest tu napisane na czerwono, wystarczy kliknąć :) 

Archidiecezja Łódzka
Archidiecezja Warszawska

Stary i Nowy Testament - V wydanie Biblii Tysiąclecia

Dziś obchodzą imieniny: Kinga, Krystyna, Krzesimir, Augustyn, Kunegunda, Olga i Wiktor. Zadzwońcie z życzeniami do znajomych solenizantów.

Jeśli się nie ruszacie - słabniecie i trudno będzie wrócić do formy. Stan Waszych naczyń krwionośnych, serca, mięśni i stawów zależy od tego czy się ruszacie.
Gorąco apelujemy ĆWICZCIE :)



I ćwiczenia pamięci :):
Trening Pamięci dla Seniorów odcinek 04  (20,5 minuty)

Książki czytane specjalnie dla nas - pełna lista

W poniedziałek 20 lipca w filmie o lądowaniu amerykańskich astronautów na Księżycu mogliście usłyszeć informację, że liczono się z niepowodzeniem misji Apollo 11 i że prezydent Nixon miał przygotowane dwie wersje przemówienia - tą którą rzeczywiście wygłosił i drugą na wypadek śmierci astronautów.
W środę 22 lipca rozmawialiśmy na spotkaniu online o sztucznej inteligencji, temu tematowi poświęcony jest też cały wczorajszy wpis na blogu.
A dzisiaj możecie zobaczyć na własne oczy jak to działa. 51 lat po lądowaniu na Księżycu specjaliści z Massachusetts Institute of Technology pokazali co stałoby się gdyby misja Apollo 11 się nie udała. Wykorzystali sztuczną inteligencję do wygenerowania alternatywnego przemówienia prezydenta Nixona i wstawili to przemówienie do filmu wykorzystującego archiwalne nagrania z lotu.



Alternatywne zakończenia misji były przedstawiane również wcześniej, przede wszystkim przez artystów, którzy tworzyli zdjęcia, obrazy a nawet filmy z inną wersją przemówienia Nixona, ale wszystkie te prace były dość łatwe do odróżnienia od prawdziwego przemówienia. Natomiast użycie sztucznej inteligencji pozwoliło tak realistycznie zasymulować postać prezydenta zarówno jeśli chodzi o obraz jak i o jego głos i sposób mówienia, że konieczne było umieszczenie na początku filmu informacji, że nie przedstawia on prawdziwych wydarzeń :)

Massachusetts Institute of Technology (MIT) - jedna z najlepszych, o ile nie najlepsza, uczelnia techniczna na świecie


Aktualne chyba od zarania dziejów do dziś przedstawienie nie gubi atrakcyjności wątku kryminalnego, a jednocześnie przedstawia mechanizmy walki o władzę.
Trąd w pałacu sprawiedliwości (1 godzina 30 minut)

Zanim wyruszymy na wycieczki realne, wycieczka wirtualna poświęcona zespołowi klasztornemu oo. bernardynów w Leżajsku i jednej z najpiękniejszych rezydencji magnackich:
Pomniki Historii - Leżajsk i Łańcut  (15 minut)

Bronka jest polską Żydówką. Przeżyła getto i obóz koncentracyjny. Po wojnie nie wróciła do Polski, trafiła najpierw do Szwecji, potem do USA. Dzisiaj Bronka ma 93 lata i jest przewodniczką górską w Parku Narodowym Mount Rainier w stanie Waszyngton na zachodzie USA.
KOBIETA SKAŁA  (18,5 minuty)

W pełni doceniając "talent" kompozytorski sztucznej inteligencji, wracamy jednak dzisiaj do muzyki klasycznej w wykonaniu Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia z siedzibą w Katowicach .
Koncert online - Vivaldi, Bottesini, Reinl i Elgar   (58 minut)

I jeszcze na koniec gry

PUZZLE


24 kawałki
63 kawałki
104 kawałki
obrazek do ułożenia


PASJANSE
Klondike
Spider (Pająk)



Podobają się Wam nasze propozycje? Napiszcie do nas!

Przypominamy adres mailowy:

senior-swd@egonet.pl



Brak komentarzy:

Prześlij komentarz